Bojuj proti myšlienkam, ktoré ťa oslabujú

mnich IV

„V bájke mníchov zo Sivany, RUŽOVÝ ŠPIRÁLOVÝ KÁBEL slúži k tomu, aby ti pripomínal silu sebakontroly a disciplíny. Kábel je zložený z mnohých tenkých drátov, ktoré spolu tvoria zväzok. K vybudovaniu si oceľovej vôle je potrebné spraviť mnoho drobných činov, ktoré budú posiľovať tvoju osobnú sebekázeň, pokiaľ budú praktikované pravidelne.

Dostatok silnej vôle a disciplíny je jedným z hlavných znakov ľudí so silným charakterom. silná vôľa ti pomôže vždy spraviť to čo si sľúbil a to vtedy keď si sľúbil, že to spravíš.

Naozaj osvietení ľudia sa nesnažia byť rovnakí ako ostatní. Snažia sa skôr o to, aby boli dokonalejší než ich minulé ja. Nesúťaž s ostatnými, súťaž sám so sebou. Pokiaľ získaš viac disciplíny a sebaovládania, budeš sa cítiť nesmierne slobodný.

Sebaovládanie nie je naozaj ničím iným než ovládanie svojej vlastnej mysle. Len čo v sebe vyvinieš schopnosť odplašiť všetky neplodné myšlienky a sústrediť sa iba na tie, ktoré sú pozitívne a dobré, budú tiež nasledovať pozitívne a dobré činy.

Väčšina ľudí nevie, že je v našej moci riadiť každú myšlienku. Ak zameriaš svoju pozornosť iba na dobré myšlienky a budeš svojou vôľou brániť tým zlým, sľubujem ti, že sa veľmi rýchlo vyparia.

Takže ak chceš získať vnútornú silu k tomu, aby si sa naučil vstávať skôr, menej jesť, viac čítať, robiť si menej starostí a byť trpezlivejším a láskavejším, to hlavné čo preto musíš spraviť, je napnúť svoju vôľu a vyčistiť svoje myšlienky.

Keď sa naučíš kontrolovať svoju myseľ a myšlienky, máš pod kontrolou aj celý svoj život. A keď budeš mať pod kontrolou celý život, ovládneš svoj vlastný osud. Keď som sa naozaj rozhodol, že sa vydám za splnením svojich snov a naplneniu vlastného života, v tej chvíli som pocítil ako chutí ozajstná sloboda, sloboda pochádzajúca z rozhodnutia prevziať kontrolu nad vlastným životom.

Dám ti jednu radu:

Nezabudni, že slová majú veľkú moc a 30 krát za deň si nahlas opakuj a predstavuj si seba ako disciplinovaného, úspešného a pevného človeka: „Som omnoho viac, ako vypadám, skrýva sa vo mne všetka sila a moc sveta.“

A najskôr je nutné začať tým, že budeš robiť veci, ktoré nerád robíš. Ustlať posteľ ráno, ísť do práce peši, vstať skôr z postele, prechádzka pred spaním alebo vypnúť televízor, keď máš pocit, že už jej máš dosť. malé výhry vedú k veľkým víťazstvám. Vtip je v tom, nasadiť si latku vyššie a neustále ju zvyšovať.

Bobrík mlčanlivosti. Tibetskí mnísi, ktorí toto cvičenie rozšírili, verili, že schopnosť držať dlhšiu dobu, viac ako deň, jazyk za zubami posiľuje disciplínu. Neprehovorili ani keď sa ich priamo niekto na niečo pýtal.

Bojuj proti myšlienkam, ktoré ťa oslabujú. Pokiaľ sa vlúdili do mysle, daj im najavo, že nie sú vítané. Odídu ako nezvaný hosť.“

Vlad F & LUKO (foto) & Mních, ktorý predal svoje ferrari (No.5/8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj