Bylinný čaj Dlhý život

4. Dlhý život“NA KAŽDÚ CHOROBU VYRÁSTLA V PRÍRODE BYLINKA.”

 

Dúfam, že si nemyslíte, že na to aby sme dosiahli dlhovekosti, stačí denne vypiť šálku bylinkového čaju?

Minulý víkend na vianočných trhoch v Pezinku, naši bojovníci prvý krát ukázali svetu rôzne sypané čaje, ktorým dal Matúško “Milian Ridly” nový image a najpredávanejší bol Dlhý život.

 

DLHÝ ŽIVOT

Tak sa volá tento vynikajúci sypaný bylinný aromatizovaný čaj, ktorý je namiešaný zo zeleného Rooibosu, Echinacei purpurovej, zeleného ovsa, listov mäty a ostružiny, z verbeny citrónovej, tymiánu, kvetov harmančeka, levandule, nechtíka a nevädze poľnej.

Echinacea posilňuje imunitný system. Zelený ovos sa používa pri detoxikácii. Levanduľa uvoľňuje nervové napätie a nechtík okrem iného podporuje trávenie, priaznivo pôsobí na pečeň, žlčník, obličky. Egypťania používali nechtík ako omladzujúci prostriedok. Vo veľkej úcte majú nechtík aj hinduisti, jeho kvetmi zdobia oltáre svojich chrámov.

 

Myslím si, že bylinky a bylinkové čaje patria k nám, viac ako zelené alebo čierne napriek tomu, že Čínske, Nepálske alebo Japonské čaje zbožňujem. Bylinky patria k nám, ľuďom narodeným na Slovensku, na Morave alebo v Čechách, tak ako jablká, hrušky, slivky, kyslá kapusta alebo fazuľa. Toto je “naša” prirodzená prevencia, toto sú “naše” prírodné lieky. Niekde som čítal, že najviac ľuďom pomáhajú tie prírodné liečivá a potraviny, ktoré sa pestujú v ich prirodzenom prostredí, v ich zemepisnom pásme.

Mária Trebenová radí, že ak chceme začať užívať liečivé rastliny, je najlepšie začať s bylinkami, ktoré PREČISŤUJÚ KRV, ako sú žihľava dvojdomá, cesnak medvedí, púpava lekárska, skorocel alebo veronica lekárska.

 

Svojmu zdraviu najlepšie poslúžime, keď sa naučíme v pravý čas zbierať liečivé rastliny (pohyb a turistika tiež napomáhajú k dlhovekosti) a počas liečebnej kúry piť ich zápar alebo ich používať ako horúce obklady či prísady do kúpeľa. Z mojej skúsenosti viem, že do kúpeľa sú napríklad vhodné desať minút zaparené a lúhované levanduľové alebo ružové kvety, ktoré pôsobia veľmi uvoľnujúco.

 

Majte sa krásne, robme čo chceme – nič nemusíme a ak chceme, zabávajme sa.

Vlad F

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj