Charakter človeka je pre nás viac ako jeho schopnosti.

20. IMGP5541Už roky rokúce sa v našich spoločnostiach držíme, v personálnych otázkach tejto jedinej jednoduchej mantry, že charakter človeka je pre nás viac ako jeho schopnosti.
.

Matej, s takým človekom ako si ty, by sme veľmi radi spolupracovali” pomyslel som si po prečítaní jeho blogu o tom Ako (ne)začal freelancovať.
.

A pred mesiacom sme si s Katkou „Sestričkou z nebíčka” po inšpiratívnom stretnutí s Pavlom Prekopom na sympóziu HALA 2015 v Trenčíne, povedali toto:
.

“Tak ako niektorí ľudia nemusia robiť prácu, ktorá ich nebaví a nemôžu ich zamestnávatelia vydierať, lebo nemajú hypotéky, nevyskakujú nad svoje pomery, žijú skromne a s pokorou v srdci, tak ani MY predsa nemusíme spolupracovať s ľuďmi, ktorí pracujú iba pre peniaze,  síce “najlepšie” ako vedia, ale bez vyšších hodnôt.

Veď my tiež nemáme hypotéky, dlhy, žijeme skromne a jediné o čo sa snažíme je vytvárať hodnoty pre ľudí, tak predsa ani MY nemusíme spolupracovať s ľuďmi, ktorým chýba ozajstnosť a hrajú pred svetom také divadlo, až to rozplakáva anjelov.”
.

Majte sa krásne a pamätajme, že nič nemusíme.

Vlad F

Ukáž
Schovaj