Čo nám poradíš, aby sa nám lepšie darilo?

No.1 Najbohatší muž v…FOTO„Čo nám poradíš, aby sa nám lepšie darilo? Čas letí, nie sme už najmladší a ani na začiatok nemáme nič.“ Spýtali sa Arkáda kamaráti z mladosti.

„Radím vám, aby ste si vzali k srdcu Algamišovu skúsenosť. Časť peňazí, ktoré zarobím, mi patrí. Opakujte si to každý deň a každú hodinu, až kým to bude jasné ako slnko na nebi.

Potom odložte časť zárobku, ktorá sa vám bude zdať rozumná, ale nie menšia než jedna desatina. So zvyškom musíte vystačiť. Keď vaše imanie porastie, uvidíte, ako vás to povzbudí. Budete mať radosť a život vás bude baviť. Budete sa snažiť viac zarábať a tak porastie váš majetok.

Zabezpečte si príjem pre budúcnosť. Pozorujte starších ľudí a nezabúdajte, že raz aj vy budete takí. Investujte s najväčšou opatrnosťou. Úžernícky zisk je ako siréna, ktorá svojim spevom zradne láka na nebezpečné skaliská.

Zaistite aj svoju rodinu pre prípad, že by vás bohyňa smrti povolala do svojej ríše. Pravidelné odkladanie malej čiastky z vášho príjmu bude stačiť.

Raďte sa s odborníkmi, ktorí prichádzajú denne do styku s peniazmi a vedia s nimi hospodáriť. Vyvarujte sa chyby, ktorú som urobil ja, keď som zveril peniaze „rýchlokvasným finančným poradcom a sebeckým bankárom“. Ako sa hovorí, lepší malý zisk ako veľká škoda.

Radujte sa zo života a nešetrite nemiestne. Buďte spokojní s jednou desatinou. Žite úmerne k svojej výplate, nebuďte lakomí, ale nebojte sa utrácať. Život je nádherný a stojí za to, aby sme ho prežívali radostne.“

V nasledujúcich rokoch sa s nimi pravidelne rozprával a delil sa o skúsenosti z podnikania, ako by to urobil každý múdry a dobrý človek. Pomáhal im investovať úspory, aby mali dobré úroky a neprerobili.

V živote týchto mužov došlo k obratu, keď si uvedomili jednu prostú zásadu:

ČASŤ Z TOHO, ČO ZAROBÍŠ JE TVOJA!

Majte sa krásne, robme čo chceme – nič nemusíme a ak chceme môžeme si niečo zaujímavé prečítať a samozrejme zabávajme sa.

Vlad F. & LUKO (foto) & Najbohatší muž v Babylone (No.1/4)

 

Ukáž
Schovaj