Malé víťazstvá vedú k veľkým víťazstvám

No.8 Mních ktorý predal svoje ferrari„Dlhý CHODNÍK POKRYTÝ MILIÓNMI DIAMANTOV je siedmy a posledný princíp je celý o žití v prítomnosti. Najdôležitejším okamihom je súčasná chvíľa. Nauč sa, ako ju prežiť a naplno si ju vychutnať.

Pokiaľ robíš niečo, čo je pre teba výzvou, je to najlepšia cesta k osobnej spokojnosti. Ale najdôležitejšie je mať na pamäti to, že šťastie je cesta a nie cieľ. Ži pre dnešok – už nikdy sa nebude opakovať.

Prestaň sa naháňať za veľkým potešením a zanedbávať pri tom malé radosti. spomaľ. Raduj sa z krásy a kúzla všetkého okolo seba. Máš na to nárok.

Ako som už povedal, budúce ciele a sny sú základné prvky každého naozaj úspešného života. Ciele dodávajú tvojmu životu energiu. Dôležité je však, nikdy neobetovať šťastie kvôli dosahovaniu cieľov.

Dnešok je deň, kedy by si mal popustiť uzdu svojej fantázie a ísť za svojimi snami. A nikdy, prosím, nezabudni na dar, ktorým je tvoja rodina. Najlepším darom, ktorý môžeš svojim deťom dať, je tvoja vlastná láska.

Spokojnosť je cesta. Bez ohľadu na to, aký je tvoj súčasný život, môžeš sa naučiť radovať z darov, ktoré ti poskytuje a zaplniť svoju existenciu drobnými klenotmi každodenného života.

Je obrovský rozdiel medzi tým, zarábať veľké množstvo peňazí a mať mnoho zo života. Pokiaľ sa budeš aspoň päť minút denne venovať umeniu vďačnosti, objavíš bohatstvo života, ktoré hľadáš. Všetci máme veľa toho, za čo by sme mali byť vďačný. Pamätaj si, život ti vždy nedá to, čo chceš – ale vždy dostaneš to, čo potrebuješ.

Každý z nás má nejaké poslanie. Pokiaľ to poslanie nájdeme, náš génius zažiari a náš život sa naplní šťastím. Splní sa ti všetko o čom si sníval, bez toho, aby si sa o to musel usilovať. Jednoducho sleduj chodník, ktorý ťa povedie vlastnými snami a buď pripravený na odmenu, ktorá príde.

Rob to, čo si vždy chcel robiť. Choď k tej hore, na ktorú si chcel vždy vyliezť alebo sa nauč hrať na trúbku. Zatancuj si v letnej búrke alebo si založ vlastnú firmu. Spomeň si aké to bolo, keď si sa ako dieťa vedel hrať. Prečo si neužívať vlastnú cestu? Oživ v sebe ducha a staraj sa o dušu. To je cesta do nirvány.“

„Do nirvány?“

„ Je to vlastne viac ako len miesto – je to akýsi stav, kde je všetko možné. Mnísi verili, že hneď, ako sa raz dostanú do nirvány, môžu vstúpiť do raja na zemi a to bol ich najvyšší životný cieľ. Začni vo svojom živote používať techniky, ktoré som ťa naučil, vydaj zo seba to najlepšie.“

„ A ako spoznám, že som dosiahol toho stavu osvietenia?“

„Poznáš to z malých náznakov. začneš vidieť božskosť vo všetkom, čo je okolo teba. UVIDÍŠ božskú podstatu mesačného lúča, spoznáš pôvab modrej oblohy za jasného letného dňa, ucítiš nádhernú vôňu lúčnych kvetov alebo ťa okúzli smiech malého dieťaťa.

Každý z nás je svojim spôsobom hrdinom, každý z nás má v sebe potenciál niečo neobvyklé dokázať, byť spokojný a dosiahnuť naplnenie. A všetko čo je k tomu potrebné spraviť, sú malé krôčiky na ceste našich snov. Malé víťazstvá vedú k veľkým víťazstvám, malé zmeny, vytvoria silné pozitívne návyky. Kladné návyky prinesú výsledky, ktoré ťa budú inšpirovať k veľkej osobnej premene. Začni tým, že prežiješ každý svoj deň tak, ako by bol tvoj posledný. Oddnes sa začni viac smiať a rob to, čo máš naozaj rád.“

Robin S. Sharma & LUKO (foto) & Vlad F  (No.8/8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj