Na každého z nás čaká „jeho“ víťazstvo

DSC01465 - kópiaNeverte im, keď vám povedia, že to nejde, to sa nedá, to nezvládneš.

Prečo im neveriť?

Pretože chcete ukázať, aj keď ste na tom nedobre, ste zadĺžení, máte mizernú prácu, slabý plat alebo podlomené zdravie, že stále máte nádej. Pretože, keď sa chce, tak to ide.

“Chce to mať trochu zdravej neúcty k nemožnému.” povedal Larry Page, zakladateľ Googlu. A nielen Larry či “Paľko” Coelho, ale aj ja z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že ak človek niečo chce, tak celý vesmír sa spojí, aby to dosiahol.

 

Uveril som doktorom, keď mi pred dvadsiatimištyrmi rokmi oznámili, že už nikdy nebudem môcť športovať. Vojaci mi odovzdali modrú knižku kvôli “brutálne” opotrebovaným chrupavkám a kolenným kĺbom bez meniskov. Na dvadsať rokov som zanevrel na šport a jedinú radosť mi robila hudba, tanec a umenie.

Ľudia žijúci v undergrounde ma priviedli k myšlienke zaoberať sa samoliečením. V “podzemí” som objavil liečivé kamene, bylinky na každú chorobu a nekonečné možnosti sebarozvoja.

12092484_1122203467807423_1597384216_n

Vďaka vlastnoručne naordinovanej liečbe som pred tromi rokmi začal striedať rýchlu chôdzu s behom. A keď som si v tomto roku prečítal tieto slová, Ambyho Burfoota, víťaza Bostonského maratónu z roku 1968, prihlásil som sa spolu s mojim ocinom na polmaratón do Košíc:

,,Pri behaní nezáleží na tom, aký rýchly alebo pomalý si v porovnaní s ostanými. Ide o tvoje tempo a tvoje napredovanie. Nemôžeš prehrať, lebo nebežíš proti nikomu inému. Bežíš iba proti sebe. A KÝM BEŽÍŠ, VYHRÁVAŠ.”

Zvíťazil som, dokázal som odbehnúť 21 kilometrov, plním si sen a čaká na mňa ďalší.

S priateľom a spolupracovníkom Jožkom Hanzlíkom si chceme kúpiť karavan, aby sme mohli “behať” po svete, spoznávať iné kraje, láskyplných ľudí a nakupovať od nich rôzne “hand made” výrobky.

Ak vám niekedy niekto povie, že sa to nedá, to nemôžeš, to nedokážeš, neverte mu!

Majte sa krásne a zabávajte sa.

Vlad F

DSC01470 - kópia

 

Ukáž
Schovaj