Pracovitosť je dobrá vlastnosť

25. FSGroup 2015-Na stretnutí so svojimi spolu-pracovníkmi  som jednému z nich položil niekoľko otázok:
.

Prečo takmer každý deň po skočení práce, odchádzaš učiť sa na anglicky konverzovať?
Prečo ešte potom pokračuješ a odchádzaš do svojho obchodu-veľkoskladu, vybavovať zákazníkov, objednávky, baliť tovar? Prečo ráno pred tým ako prídeš do práce, chodíš na poštu s balíkmi alebo na úrady vybavovať rôzne potvrdenia či povolenia?
.

„Pretože ma to baví. Rád sa učím. Rád robím biznis. Chcem mať viac peňazí.“ Bola jeho odpoveď.
Okrem toho často krát pomáha svojej rodine, alebo priateľom pri stavbe domu, na poli alebo okolo záhradky. Zúčastňuje sa pravidelných brigád poľovníckeho spolku. Chodí na poľovačky a aj s vysokohorskou turistkou sa priatelí.
.

Workoholik?
Nie. Niektorí to o ňom tvrdia, on si to o sebe nemyslí.
.

Ja ho vidím ako veľmi pracovitého človeka. Robí iba to čo chce, čo má rád a iba tam, kde sa cíti byť šťastný a spokojný. Jednoducho všetko čo robí, robí s radosťou. Preto z neho vyžaruje pohoda, pokoj a úsmev, ktorý málokedy zakryjú mraky. Každý sme iní. Každý máme možnosť voľby. Sme slobodní. Môžeme si vybrať, čo chceme so svojim životom spraviť.

.

Chceme si kúpiť vysnívané Ferrari ? Chceme predať svoje Ferrari, lebo sme prišli o zdravie? Chceme zachraňovať veľryby v Grónsku? Chceme mať šťastnú rodinku a iba tak žiť? Vyberme si čokoľvek čo chceme. Vesmír nám to splní.
Harmónia v piatich oblastiach života, tak ako je pre mňa, môže byť aj pre vás inšpiráciou.
.

Po dlhých rokoch som opäť uvidel Peťa Krištofoviča a opäť ma veľmi potešil. Toto video tu lepím nielen kvôli mojim spolu-pracovníkom, ale aj pre vás všetkých, ktorí možno potrebujete zapáliť svoj vnútorný oheň. Je to skvelá investícia do seba samého.

.

Urobte si 45 minút čas a kliknite tu, na Petra Krištofoviča.

.

Majte sa krásne a nezabúdajme, že nič nemusíme.

Vlad F

 

 

Ukáž
Schovaj