Sedem zásad – svetlo v temnotách

najbohatsi muz v babylone„Čo vie jeden, môže naučiť všetkých. Ja vám dám sedem zásad, ktoré mi pomohli naplniť peňaženku. Pred časom som bol určite najchudobnejší mladík v Babylone, túžiaci po bohatstve, ktorý začínal z ničoho.”

Prvá zásada: ZAČAŤ UKLADAŤ. Tiež som mal prázdnu peňaženku a nadával som, že mi príjem na nič nestačí. Potom som však začal utrácať len deväť z desiatich mincí a vrecko sa mi začalo napĺňať. Kto sa dokáže ovládnuť, získava peniaze ľahšie. 

Druhá zásada: KONTROLOVAŤ VÝDAVKY. Rozpočítaj výdavky tak,
aby sa v prvom rade zaplatilo nevyhnutné a až potom podľa možnosti to ostatné, ale len z deviatich desatín zárobku. To, čo pokladáte za nevyhnutné výdaje, porastie úmerne s vašim zárobkom, kým niečo sami nepodniknete a ovládajte sa!

Tretia zásada: ZVÄČŠOVAŤ PRÍJEM. Každú odloženú mincu investujte, aby vám pomáhali zaistiť príjem a prameň bohatstva, ktorý by neustále prúdil do vášho vrecka. Na začiatku len z malého, ale neskôr z mnohých zdrojov.

Štvrtá zásada: ZABEZPEČIŤ MAJETOK PRED STRATOU. Dbajte o svoj majetok a investujte len tam, kde oň neprídete. Musíte mať istotu návratnosti a zisku. Raďte sa so šikovnými, úprimnými a skúsenými ľuďmi. Nenechajte sa zmiasť romantickými predstavami o rýchlom zbohatnutí.

Piata zásada: VÝHODNE INVESTOVAŤ DO BÝVANIA. Žiadna rodina nemôže mať radosť zo života, keď nemá nejaké miesto s čistým vzduchom, kde by sa deti mohli hrať a ženy pestovať kvety a zeleninu. Keď má muž nejakú usadlosť, je na ňu hrdý, stará sa o ňu. To mu dodá istotu a znásobí jeho snaženie.

Šiesta zásada: ZAITIŤ SI DÔCHODOK NA STAROBU. Zabezpečte si včas finančné prostriedky na neskoré roky života a na ochranu vlastnej rodiny. Napríklad si môžete svoj poklad zakopať, alebo si kúpiť vhodnú nehnuteľnosť, ktorej predajom, či prenájmom, si zaistiť hmotné zabezpečenie, alebo je možné si pravidelne ukladať peniaze u bankára a úrok porastie úmerne s vkladom.

Siedma zásada: ZVYŠOVAŤ SVOJU ZÁROBKOVÚ SCHOPNOSŤ. Radím všetkým, aby sa dostali do popredia v svojom povolaní, aby nezostali na mieste. Pracovať na sebe, zdokonaľovať sa, aby sme si sami seba vážili. Zaplatiť podľa možnosti všetky dlhy a vyvarovať sa ďalších, ktoré by nemohol splácať. Starať sa o rodinu tak, aby si ho vážila, aby bol pre všetkých oporou. Konať dobré skutky pre svojich blížnych. Túžba viac zarábať musí byť silná a konkrétna, pretože obyčajné prianie zbohatnúť je pre človeka slabým dôvodom. Priať si päť kúskov zlata, je túžba určitá, hmatateľná, a preto sa môže splniť.

Vykročte teda na cestu za bohatstvom, dbajte na odporúčané zasady a povedzte ich tým, ktorí vás požiadajú o radu. Je potrebné, aby sa stali svetlom v temnotách pre všetkých.“

Vlad F & LUKO (foto) & Najbohatší muž v Babylone (No.4/4)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj