Šťastie začiatočníka

Už dlho som nenapísala o mojej ceste k „úspešnému mladému obchodníkovi“.  Za posledné obdobie sa toho celkom dosť udialo. Navštívila som prvých zákazníkov, urobila prvé objednávky, zmenila priority, upravila vlastné ciele a sny.

Deň  predtým, ako som išla na svoje prvé návštevy k zákazníkom, mala som trošku stres. Cez hlavu mi lietali myšlienky (iba Spok to dokázal zachytiť): Čo sa stane? Ako to dopadne? Budem vedieť niečo zo seba vôbec dostať, keďže moja slovná zásoba ešte nie je na úrovni „správneho“ obchodníka? Ako sa budú ku mne ľudia vo firmách správať?  Dokážem zaklopať na dvere a predstaviť našu spoločnosť tak, ako sme to nacvičili s mojich koučom?

Rebeka

Rebeka

Spomínam si na ráno, keď som sa zobudila a začala pripravovať na prvú výpravu za „úspechom“.  Pozrela som sa do zrkadla a usmiala, môj strach opadol. Niekoľko krát som si opakovala: „Veď o nič nejde, veď o nič nejde…“.

Po dvoch – troch návštevách som si uvedomila, že ma to neskutočne baví. Zistila som, ako ma baví rozprávať sa s ľuďmi. Dostala som možnosť spraviť prvé ponuky. Bola som neuveriteľne  šťastná. Lenže môj kouč ma držal neustále na uzde a povedal: „Rebeč toto je len šťastie začiatočníka.“ A presne v tom čase prišiel aj prvý „kameň úrazu“.

Povedala som si, nevadí prídu iné. A oni aj prišli.

Kolegovi Boriskovi, ktorý vyrieši všetko čo nevyriešia obchodníci, zvonil telefón počas hodiny asi dvadsať krát. Keďže sama som nevedela o produktoch takmer nič, nevedela som kde mám hľadať, ako hľadať v katalógoch, kde sú aké ceny a tak ďalej. Som rada, že sa mám u nás vo firme na koho obrátiť. Vždy mi pomôžu.

Približne z desiatich ponúk, čo som na začiatku spravila, mi vyšla jedna. No vyšla, ako vyšla.:)  Zákazník mi poslal prvú objednávku. Bola som celá bez seba – super konečne niečo ide. Tovar sa objednal a za hodinu nám píše dodávateľ: tovar bude k dispozícii až vo februári. Takže moja prvá objednávka RIP.

StockSnap_Mikael_Cho

StockSnap_Mikael_Cho

Stále som však iba na začiatku. Chcem však zmeniť ešte jednu vec. Musím naplno presvedčiť samú seba, že dokážem byť úspešnou mladou obchodníčkou. Vždy, keď ma napadne myšlienka, či vôbec ja mám nato robiť obchodníčku, chvíľu nad tým rozmýšľam a potom si poviem – jasné veď ja som tá, ktorá na to má!  Chcem veriť v samú seba na 100%. No a ako vždy, zámerne skeptickým tónom, s jemným úsmevom v hlase, môj kouč povedal: „uvidíme, čas ukáže“.

Chcem pracovať na svojich snoch a dosiahnuť svoj úspech.  Vzdala som sa niekoľkých vecí vo svojom živote, aby som sa mohla naplno venovať ceste k mojim cieľom. Nič však neľutujem. Všetko je tak, ako má byť.

Dnes už pravidelne na môj e-mail prichádzajú dopyty a objednávky, ktoré ma posúvajú stále vyššie a vyššie v hierarchii najúspešnejších obchodníkov našej spoločnosti. Som rada, že robím to čo robím. Táto práca ma uspokojuje a veľmi baví.

Rebeka

Ukáž
Schovaj