Traja mušketieri z rastlinnej ríše

Dobrá rada pre zdravie by mohla znieť aj takto:

Menej stresu, vyvážená strava, viac fyzickej aktivity a pravidelné „posilňovanie“ Tromi mušketiermi. 

Pixabay.com:malasoca - three-swords 2Trápia vás často sople, nádcha, či bolesti hrdla a vy sa cítite bezradní? Na pomoc prichádzajú – Echinacea, Žihľava a Rakytník. Menej stresu a vhodné stravovanie, to je to, na čo by ste mali hlavne v jesennom období staviť.

 

pixabay.com:sparkielyle - echinaceaEchinacea  je pravdepodobne najznámejším posilňovačom imunity. Je vynikajúcou prevenciou pred chorobami nakoľko obsahuje komplex látok, ktoré pomáhajú v boji pri zvyšovaní obranyschopnosti. Je dostupná v podobe tinktúry, sirupu alebo čaju.

 

pixabay.com:zzzArt - žihlavaŽihľava  prečistí dokonale telo, zaženie únavu a zvýši obranyschopnosť organizmu. Je vodná aj pri málokrvnosti, reume, či pri ekzémoch. POZOR! Žihľavová kúra by nemala trvať viac ako tri týždne.

 

 

 

Pixabay.com:Antranias-RakytníkRakytník vo svojich bobuliach obsahuje bioaktívne látky, ktoré podporujú očistné organizmy v tele. Chráni pred vírusmi a baktériami, zmierňuje stres a zlepšuje pamäť. Jeho plody môžeme využiť v akejkoľvek podobe, sušené, ako sirup, či ako džem.

 

Prehodnoťte svoj denný režim a v prípade, že niečo môžete urobiť lepšie  – spravte to. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie.

 

Marcela Fabová & Vlad F

Ukáž
Schovaj