Vysoká pracovná morálka, odhodlanie a túžba nestačia

8-11 čo máte ....Vynikajúci tím, ktorý je stotožnený s našim poslaním a zároveň je schopný slúžiť, čo najväčšiemu množstvu ľudí nám zaručí úspech a rast.

Prvý krát som sa dozvedela o Róbertovi a o jeho hre cez telefón od svojho manžela. Dodnes si pamätám, čo mi povedal.

„Miláčik, našiel som muža, ktorý má presne to, čo hľadáš.“

O niekoľko týždňov neskôr som išla so svojou dcérou Shely na skúšku prototypu hry a bola som predstavená Róbertovi a Kim.

Skúška mi potvrdila, že sa hra môže stať účinným nástrojom, ktorý mi pomôže v mojom poslaní zvyšovať finančné vzdelanie, čo najväčšieho množstva ľudí. Finančné vedomosti sú zručnosti, ktoré musíme učiť naše deti, aby sme ich pripravili na skutočný svet. Nakoniec sme spoločne založili firmu The Rich Dad Company a ja som sa stala generálnou manažérkou.

Mojou motiváciou neboli peniaze. Bola som ochotná pracovať zadarmo. Mojim jediným záujmom bolo dosiahnuť náš cieľ. Hľadala som duchovné uspokojenie. Keď sme založili firmu a zostali verní nášmu spoločnému poslaniu, samozrejme sme začali zarábať peniaze.

Ako hovoril bohatý otec: „Čím väčšiemu množstvu ľudí slúžite, tým rýchlejšie zbohatnete.“

Úspech alebo neúspech v biznise závisí na pracovnej morálke, odhodlaní a túžbe. Väčšina úspešných podnikateľov má všetky tieto vlastnosti. Avšak ešte dôležitejšie je naučiť sa trom základným zručnostiam, ktoré spravia každý biznis úspešným.

  1. Ak chcete vybudovať biznis, musíte sa naučiť predávať, pretože „predaj = príjem“. Ak podnikateľ nezarába, obvykle je to preto, že nevie alebo nie je ochotný predávať. Bez predaja však nemáte žiadny príjem. Existuje mýtus, ktorý hovorí, že ak chcete predávať, musíte byť agresívny. To však nie je pravda.
  2. Ak chcete vybudovať skutočný biznis a dostať sa z kvadrantu S, musíte byť schopný vytvoriť a motivovať vynikajúci tím. A vo svete malého biznisu musia byť všetci členovia vášho tímu ochotní predávať, nech už majú vo firme akékoľvek postavenie.
  3. Predpokladom vybudovania úspešného biznisu je vaša schopnosť učiť druhých, ako predávať, ako byť dobrým tímovým hráčom a ako dosahovať úspech. Táto schopnosť zaručuje rast, zisky a trvanie firmy.

Je smutné, že väčšina podnikateľov sa tieto tri veci nikdy nenaučia. Väčšina z nás totiž verí (1), že predávanie je odporné, (2) že keď chceme, aby niečo bolo dobre spravené, musíme to urobiť sami; (3) že učenie už máme za sebou.

Poslanie, ktorého cieľom je vyriešiť naliehavý problém alebo uspokojiť novú potrebu a túžba slúžiť, čo najväčšiemu množstvu ľudí sú základné stavebné kamene úspešného biznisu. Róbert sa naučil v námornej pechote, že na prvom mieste je POSLANIE, na druhom TÍM a až potom JEDNOTLIVEC.

Pamätajte, že na schopnosti členov vášho tímu slúžiť druhým závisí povesť, zisky a úspech vášho biznisu.

Robert T.Kiyosaki & LUKO (foto) & Vlad F (No.8/11)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj