Zostaň zameraný na svoj cieľ

No.3 Mních, ktorí predal svoje ferrari„MAJÁK je symbolom zmysluplného života. Jednoznačne definované priority a ciele, pomôžu uvedomiť si smer, ktorým sa chceš vydať.

Pokiaľ vieš, aké ciele chceš v živote dosiahnuť, nech už sú to materiálne, emocionálne alebo duchovné ciele a pokiaľ na ne zameriaš svoje každodenné úsilie, nakoniec dosiahneš uspokojenie. Tajomstvo úspechu je v nemennosti cieľa.

Ver tomu alebo nie, ale mnísi veľmi verili v stanovovaniu si cieľov.

Nikdy sa ti nepodarí dosiahnuť cieľ, pokiaľ ho nevidíš. Ľudia celý život snívajú o tom, že chcú byť šťastnejší, ale zabúdajú na to, ako je dôležité desať minút mesačne venovať tomu, aby si sadli a spísali svoje ciele a vážne sa zamysleli nad zmyslom svojho života.

Najlepšie začať od malých cieľov. Tým, že sa naučíš perfektne plniť malé úlohy, pripravuješ sa na uskutočnenie tých veľkých.

Metóda piatich krokov ako dosahovať svoje ciele:

  1. Vytvoriť si jasný mentálny obraz toho, ako by mal vyzerať výsledok.
  2. Vytvoriť na seba pozitívny tlak, ktorý ťa bude inšpirovať. Napríklad, povedz každému koho poznáš, aký máš cieľ.
  3. Nikdy si nedávaj cieľ bez časového obmedzenia. Je potrebné stanoviť si na to časový plán.
  4. Všetko si zapíš do zošita a nazvi ho „Knihou snov“. spíš si do nej všetky svoje sny, ciele a túžby. Nepodceňuj to! Denne si ju pozeraj aj keď iba pár minút.
  5. Pravidlo 21. Aby sa z novej činnosti stal zvyk, je potrebné túto činnosť robiť po dobu dvadsaťjeden dní idúcich po sebe. Správny dôvod je ten, robiť to preto, že chceš, a pretože vieš, že je to pre teba dobré. rituály v sebe skrývajú ohromnú silu. Činnosť, ktorú robíš vždy rovnakým spôsobom, rýchlo sa z nej stane zvyk a zakrátko bude pre teba ľahké ráno meditovať, vstávať o hodinu skôr alebo každý deň hodinu čítať.

Užívaj si cestu. Nikdy nezabúdaj na radostnú náladu a buď zvedavý. Nikdy neľutuj, čo sa stalo v minulosti. Prestaň si robiť hlavu z malicherností a vychutnávaj si život.

Vášeň. Toto slovo musíš mať neustále na mysli pri dosahovaní svojich cieľov. Do všetkého čo robíš vdychuj vášeň, a časom uvidíš výsledky nielen materiálne, ale hlavne duchovné. Je to jednoduché. zostaň zameraný na svoj cieľ a vesmír sa postará o všetko ostatné.“

Vlad F & LUKO (foto) & Mních, ktorý predal svoje ferrari (No.3/8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj