Ďakujem všetkým bláznom,…

blazniĎakujem všetkým bláznom,
podivínom, rebelom, neprispôsobivým, guľatým kolíkom v hranatých otvoroch. Všetkým tým, ktorí vidia svet inak, nemajú radi pravidlá a nechcú rešpektovať status quo. Môžeš ich citovať, nesúhlasiť s nimi, ospevovať ich, či ohovárať, ale to jediné čo nemôžeš, je ignorovať ich. Pretože oni menia veci, to oni posúvajú ľudskú rasu vpred. Napriek tomu, že ich niektorí vidia ako bláznov, my vidíme ich genialitu. Pretože len ľudia dosť šialení na to, aby chceli zmeniť svet, ho tiež zmenia.

Týmito slovami končil jeden z mojich obľúbených filmov a tieto slová sa mi najviac hodia k fotke, ktorú som vám už dlhšie chcel ukázať. Je neuveriteľné, ako nás takí blázni a guľaté kolíky v hranatých otvoroch dokážu ovplyvniť po zvyšok nášho života. Mňa sa tiež mnohí podivíni dotkli a preto nemôžem žiť inak, ako žijem. Ďakujem vám, vy všetci blázni, ktorých som na svojej ceste stretol.
V detstve som si asi musel, poriadne slová Jima Morissona: „Nie som šialenec! Len ma zaujíma sloboda”, hrubým písmom vytetovať do svojej DNA. Prví rebeli a podivíni, ktorí ma navždy ovplyvnili, boli moji rodičia. Tak veľmi im ďakujem, bez nich a ich podpory by som nebol sám sebou. Najmä vďaka mojim milujúcim rodičom, teraz dokážem žiť “svoj” život a som v ňom šťastný.


Z času na čas sa aj mne stáva, že dnes už dospelí ľudia, ďakujú za to, že som pred rokmi ovplyvnil ich život a sú šťastný. Zažili iný spôsob života a uvideli aj iný svet, ako iba ten, ktorý im na zlatom podnose servírovali média alebo cez zahmlené okuliare odporúčal väčšinový divák. Takže, dá sa povedať, že aj ja som blázon i keď pochybujem, že som geniálny.
Fakt je ten, že som nikdy neprestal meniť zaužívané pravidlá. Viem o sebe, že celý život sa pozerám na náš svet inak, možno je to tým mojim nesledovaním komerčnej televízie a pozorným vyberaním toho, čo do svojej mysle pustím. Dodnes, napriek mnohým neúspechom, ktoré ma po ceste stretajú, som neprestal bojovať s “mainstreamom” v mysliach ľudí. V posledných rokoch niektorí najbližší spolupracovníci, napriek mojim odporúčaniam nezvládajú nielen svoj osobný finančný život, ale aj po zdravotnej stránke to u nich nie je úplne v poriadku.

Verte mi, nechcem do tohto príspevku púšťať smrad mojej sebechvály a preceňovať svoje zásluhy. Viem, že nič veľké som ešte v živote nedokázal a mám velikánske rezervy. Chcel som iba poukázať na to, ako veľmi rodičia ovplyvňujú život svojich detí, a že ak sa na prvý pohľad niekto javí ako blázon, neposudzujme ho, neodsudzujme jeho inakosť, lebo možno práve on postupne zlepšuje náš svet.


Vlad F

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj