Každý človek si praje dlhý život, ale …

3. Pat Tib.„Každý človek si praje dlhý život, ale nikto nechce byť starý” (Jonathan Swift)

Keď plukovník Bradford dorazil do Indie pustil sa do hľadania krajiny, kde mal údajne existovať legendárny kláštor. Bolo to časovo náročné a namáhavé, ale jeho vytrvalosť mu priniesla vytúženú odmenu. Po dlhej a nebezpečnej expedícii do vzdialených území Himalájí, kláštor nakoniec našiel a s ním aj tajomstvo večnej mladosti, tak ako to tvrdila legenda. V kláštore nebolo nikde vidieť ani starého muža, ani ženy. Lámovia nazývali plukovníka dobromyseľne „starec“.

„Prekvapovalo ma všetko, čo som videl a často som ani nechcel veriť tomu, čo som mal pred očami. Rýchlo sa začalo moje zdravie zlepšovať. Mohol som v noci dlho a tvrdo spať a po prebudení som sa cítil každé ráno oddýchnutejší a čulejší. Netrvalo dlho a zistil som, že potrebujem svoju palicu iba keď idem na výlet do hôr. Takto ubehli dva roky.

Jedno ráno som potom zažil najväčšie prekvapenie svojho života. Prvý krát som vošiel do jednej krásne zariadenej miestnosti v kláštore, plnej starých rukopisov. Na konci knižnice viselo až k zemi veľké zrkadlo. Neveriacky som zízal na obraz, ktorý som mal pred sebou. Môj telesný zovňajšok sa zmenil tak drasticky, že som vyzeral minimálne o pätnásť rokov mladší. Netrvalo dlho a moja prezývka „starec“ sa nadobro vytratila…

Prvá dôležitá vec s ktorou som sa musel zoznámiť po príchode do kláštora bolo toto: telo má sedem energetických centier energie, ktoré si môžeme predstaviť ako vírivé silové pole. Indovia ich volajú čakry. Sú síce okom neviditeľné, ale o to viac skutočné. Každá z týchto siedmich centier má konkrétny vzťah k niektorej zo siedmich žliaz s vnútornou sekréciou a jeho funkcia spočíva v tom, že ovplyvňuje produkciu hormónov príslušnej žľazy. Hormóny potom riadia všetky funkcie v tele vrátane procesu starnutia.

V zdravom tele sa tieto víry točia veľkou rýchlosťou a umožňujú tak kozmickej energii nazývanej tiež „prána“ alebo „éterická energia“, prúdiť telom smerom hore. Keď sa začne jeden alebo viac týchto „vírov“ točiť pomaly, prúd životnej energie sa spomaľuje alebo úplne zastaví – čo je len iné vyjadrenie starnutia a zlého zdravia. Najrýchlejší spôsob ako znovu získať mladosť, zdravie, vitalitu je pôsobiť na tieto centrá, aby sa znovu normálne točili.

Existuje päť veľmi jednoduchých cvikov – päť „Tibeťanov“, ktoré to dokážu. Každý cvik je sám o sebe účinný, ale najlepšie výsledky poskytuje súbor všetkých piatich tibetských cvikov za sebou.“

 

Peter Kelder & LUKO (foto) & Vlad F (No.3/6)

 

 

 

 

 

 

 

Ukáž
Schovaj