Nájdi, čo naozaj rád robíš a potom, daj do toho všetko

No.2 Mních, ktorý predal svoje ferrariZÁHRADA je symbolom pre myseľ.

„Ovládanie mysle je základom ovládania vlastného života. Pokiaľ si vytvoríš zvyk, hľadať pozitíva vo všetkých okolnostiach, tvoj život dostane nový rozmer. Všetok úspech v živote začína myšlienkami, ktorými sa tvoja myseľ každú sekundu dňa zaoberá.

Pokiaľ teda chceš prežiť pozitívny a zmysluplný život, musíš najskôr produkovať pozitívne a zmysluplné myšlienky.

Tajomstvo šťastia je jednoduché: nájdi si to, čo naozaj rád robíš a daj do toho všetkú svoju energiu. Tí najšťastnejší, najzdravší a najspokojnejší ľudia na svete sú tí, ktorí si našli v živote svoju vášeň a venujú sa jej. A takmer vždy je to poslanie, činnosť, ktorá zároveň nejakým spôsobom pomáha druhým. Tvoja práca sa ti stane zábavou.

Väčšina ľudí žije celý svoj život vo svojom kruhu pohodlia a to najlepšie, čo pre seba môžeš spraviť, je pravidelne tento kruh pohodlia prekračovať. Vo chvíli, kedy zameriaš svoju myseľ na jedinú úlohu, stanú sa neuveriteľné veci. Základom akéhokoľvek mentálneho výkonu je sústredenie.

Naučím ťa cvičenie „Srdce ruže“, techniku ovládania mysle:

Potrebuješ čerstvú ružu a tichý kút. Sústreď sa na stred ruže, jej srdce. Všimni si jej farbu, štruktúru, vôňu a nemysli na nič iné, iba na tento kúzelný predmet. Nenechaj sa odradiť, pokiaľ tvojou mysľou budú prúdiť iné myšlienky, iba znova zameraj svoju pozornosť na ružu. Aby bol tento rituál účinný, musíš ho praktikovať denne. Po jednom či dvoch týždňoch by sa ti malo začať dariť vydržať pri tomto cvičení dvadsať minút bez toho, aby sa tvoja myseľ zaoberala niečím iným.

„Obrana myslenia“, ďalšia účinná jednoduchá technika:

Ako náhle sa ti do zorného poľa myslenia dostane negatívna myšlienka, ihneď ju vytlač myšlienkou povzbudzujúcou. Sebapoznania, je prvý krok na ceste k sebaovládaniu. Druhý krok je uvedomie si, že ako ľahko vstúpili negatívne myšlienky je rovnako ľahké ich nahradiť pozitívnymi myšlienkami.

Prastarý princíp učí, že všetko vždy existuje dvakrát – najskôr je to vytvorené v našej mysli, potom v skutočnosti. Technika sa volá „tajomstvo jazera“:

Mudrci pozerali sa do jeho kľudných vôd a predstavovali si svoje sny ako realitu. Keď túžili po odvahe, videli sami seba, ako jednajú rozhodne v ohrození a v kritických chvíľach. Tomuto cvičeniu sa musíš venovať pravidelne každý deň. Zavri za sebou dvere, vypni telefón, zavri oči a niekoľko krát sa zhlboka nadýchni. Po troch minútach sa budeš cítiť uvoľnený. začni si predstavovať obrazy toho, akým by si sa chcel stať, čo by si chcel mať.

Uvedom si raz a navždy, že tvoja myseľ je ako magnet priťahujúca k sebe všetko, čo si v živote praješ mať.

Vlad F & LUKO (foto) & Mních, ktorý predal svoje ferrari (No.2/8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj