To najcennejšie čo máme

mnich_vlad

„ZLATÉ STOPKY v našom príbehu symbolizujú náš najcennejší majetok – čas. Pripomienka ľudskej smrteľnosti a toho, ako je dôležité prežiť každý deň naplno a v súlade so zmyslom vlastného života.

Večer si nájdi pätnásť minút na to, aby si si nasledujúci deň naplánoval. Alebo si sprav hodinku čas, v nedeľu ráno a naplánuj si celý týždeň. Do diára si napíšeš, kedy sa budeš schádzať s klientmi, vyhradíš si čas na štúdium spisov a na vybavovanie telefonátov.

A čo je najdôležitejšie, zapíšeš si, aké sú v tomto týždni tvoje osobné ciele, s kým sa chceš stretnúť, aké máš ciele na ceste duchovného rastu. Píš si do diára nielen to, s kým sa máš kde stretnúť, ale aj to, čo by si mal spraviť sám pre seba – čo si chceš prečítať, kedy budeš odpočívať alebo kedy napíšeš svojej žene zamilovaný list.

Nikdy nezabudni na to, že čas ktorý venuješ svojim mimopracovným aktivitám, nie je nikdy premárnený, pretože ti umožní byť omnoho kreatívnejší v práci.

Tento jednoduchý postup je tajomstvom životnej rovnováhy. Nauč sa plánovať svoj čas s prihliadnutím k svojim prioritám.“

„Teraz mi navrhneš, aby som si v strede svojho dňa vyhradil čas na prechádzku v parku alebo na meditáciu ….“

A prečo nie? Prečo nezačať pracovať o hodinu skôr, aby som si mohol dovoliť nájsť na obed čas na prechádzku v tom nádhernom parku? Alebo prečo si nenadpracovať nejaké hodiny počas týždňa aby si mohol v piatok skončiť skôr a vziať deti von? A prečo neskúsiť pracovať dva dni v týždni doma, aby si bol viac so svojou rodinou?

Nenechaj druhých, aby ťa o tvoj čas okrádali. Dávaj si pozor na tých, čo tvoj čas kradnú. Nauč sa hovoriť nie. Zatvor za sebou dvere do kancelárie pokiaľ potrebuješ pár hodín nerušene pracovať. Tí, ktorí sa stali pánmi svojho času, žijú jednoduchými životmi. Trvalú spokojnosť môžeme dosiahnuť iba vtedy, ak si určíme pevné ciele a účinne smerujeme k ich dosiahnutiu.

Nepremrhaj ani minútu svojho dňa. Vypestuj si mentalitu smrtelnej postele. Dnešok môže byť tvojim posledným dňom. Uvažuj, ako by si sa choval k svojej rodine a kolegom, aj k ľuďom, ktorých nepoznáš. Využi svoju energiu k rozšíreniu svojich snov.

Správaj sa tak, ako by nebolo možné neuspieť, a budeš mať vždy úspech. Jednoducho zo seba vymaž každú myšlienku na to, že by si svoj cieľ nedosiahol, nech už sa jedná o cieľ duchovný, alebo materiálny.

Jedinú vec, ktorú si so sebou odnesieš na konci života, je tvoje svedomie. Počúvaj ho, nechaj sa ním viesť. Povie ti, že našim najvyšším cieľom je obetavá služba druhým, nech si už tvoja práca zoberie na seba akúkoľvek podobu. V tom je môj zmysel života.“

Premena zo starnúceho a chorľavého právnika na vitálneho Adonisa nebola spôsobená jednoduchou zmenou stravovacích návykov a dennou dávkou fyzického pohybu. Bolo to viac než iba tajomstvo dlhovekosti, životného naplnenia a spokojnosti. Julián objavil tajomstvo seba samého.

Vlad F & LUKO (foto) & Mních, ktorý predal svoje ferrari (No.6/8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj