Ak budeš chcieť, môžeš robiť to isté

Je nedeľa večer a ja opäť premýšľam nad tým, čo sa za posledné dva týždne stalo.  Minulý týždeň som išla autom z tréningu a premýšľala som nad tým, ako sa môj život otočil v podstate o 180 stupňov.

Ešte pred polrokom som ani len netušila, čo budem po strednej robiť, či si vybrať štúdium na vysokej škole alebo ísť pracovať. A tak som napísala môjmu krstnému „grófovi Draculovi“ a poprosila som ho o radu. Som veľmi rada, že som tak urobila.

Okrem iného mi povedal: „Nemusíš ísť ihneď na vysokú školu pokiaľ sa chceš ďalej vzdelávať a zároveň zarábať a investovať peniažky do svojho koníčka. Ja mám 430 rokov a stále sa učím nové veci. Neprestanem sa učiť. Stále čítam, okrem beletrie aj odbornú či motivačnú literatúru. Navštevujem rôzne prednášky, školenia, workshopy, semináre, konferencie a podobne. A ty, ak budeš chcieť, môžeš robiť to isté.

Nešla som na vysokú lebo milujem môjho koníčka.

Práve teraz sú to 3 mesiace, čo som sa zamestnala a pracujem na plné obrátky. Nečakala som, že sa toho až toľko naučím. Najskôr som sa naučila robiť administratívnu prácu, kvôli ktorej som vlastne išla aj do firmy. Neskôr, som však objavila príležitosť zarobiť si peniažky navyše a začala som chodiť predávať na jarmoky, remeselné trhy a festivaly.

Bola to veľmi dobrá skúsenosť a pritom som si uvedomila, že ma baví práca s ľuďmi. A tak som sa rozhodla osloviť môjho mentora, že by som rada robila obchodníčku.  Pomaly ale isto si začínam plniť svoje ciele. Pracujem na tom, aby som si vybudovala vlastnú budúcnosť, aby som sa osamostatnila a zároveň bola úspešným mladým človekom.

stocksnap-averie_woodard

Avšak popritom sa chcem neustále vzdelávať a napredovať a samozrejme sa venovať aj môjmu koníčku a byť najlepšia v tom čo robím. To sú moje ciele a každý deň si ich nahlas opakujem a snažím sa na nich cieľavedome pracovať. Veľmi mi v tom pomáhajú aj moji spolu-pracovníci a starí rodičia.

Jožko Hanzlík ma učí aký rôzny sortiment ponúkame našim zákazníkom. Raz za týždeň sa zase vzdelávam o psychológií predaja a môj coach ma motivuje, ako dokázať to, aby som bola úspešná. Babka s dedkom, u ktorých cez týždeň bývam, sa starajú o moju životosprávu. Takmer každý večer, keď prídem po tréningu domov, ma čakajú v kuchyni čerstvé, zdravé a s láskou navarené výživné dobroty, ktoré si nabalím aj na druhý deň do práce.

pixabay-geralt

Absolvovala som aj moju prvú poradu.  Dostala som rôzne rady, ale tá najpodstatnejšia pre mňa bola od Peťa Murína, ako urobiť prvý dojem. Uvedomila som si, že prvý dojem je len jeden, nedá sa zopakovať a musím sa pokúsiť o to, aby bol vždy čo najlepší.

V živote sa dá zamerať na zlé veci (negatívne) alebo na dobré (pozitívne). Po mojej prvej porade už viem, čo si budem viac všímať a hlavne prečo.  „Ak sa vieš sama pozitívne naladiť, tvojmu úspechu sa nebude dať zabrániť.“ Povedal s úsmevom môj mentor.

Myslím si, že táto porada nedala veľa len mne, ale aj namotivovala obchodníkov, ktorí už majú svojich stálych zákazníkov. Možno tým opäť naštartujú svoje zručnosti a schopnosti a pomôžu tým získať nových zákazníkov, aby spoločnosť naďalej šliapala dopredu.

Som veľmi rada, že práve ja som dostala príležitosť pracovať s takými dobrými ľuďmi akí sú v FSGroup s.r.o. Budem sa snažiť, aby sa moje ciele a sny stali skutočnosťou, a aby naša firma napredovala tým správnym smerom.

Wednesday (Rebeka)

  1. Foto: Stocksnap-averie woodard
  2. Foto: Pixabay-geralt
Ukáž
Schovaj