Bolesť chrbtice

1. chrbtica typekm fotoBOL ZASEKNUTÝ.

Náš priateľ, spolupracovník a „bojovník“ Milanko Z. mal pred týždňom také veľké bolesti v chrbtici, že takmer nemohol chodiť. Pomoc od doktorov nedostal, objednali ho na špeciálne vyšetrenie o dva týždňe. na radu spriaznených duší, šiel na masáž. NA MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI. A čuduj sa svete, vďaka masáži, môže už dnes a zajtra spolu s mladou „bojovníčkou“ Luckou Z. šíriť dobré meno „slobodným“ knihám z Peoplecommu na námestí v Brezne.

 

BOLESTI CHRBTICE PATRIA K NAJČASTEJŠÍM MODERNÝM CIVILIZAČNÝM CHOROBÁM. Vplývajú aj na svalstvo a prejavujú sa napríklad ako vyskočená platnička. Jednostranné zaťaženie a nedostatok pohybu preťažujú chrbticu a vedú k zablokovaniu medzistavcových platničiek. Svaly sa to snažia zvýšenou námahou vyrovnať. Veľmi často je takéto svalové napätie náznakom, že je narušená aj vnútorná rovnováha (napríklad stresom).
Čo sa osvedčuje?

  • Uvoľnenie chrbtového svalstva (masáže, kúpele, horúce sprchy – podporujúce prekrvenie)
  • Pri akútnych bolestiach chrbtice je vhodné veľkoplošné použitie antireumatických mastí (aby sa uvoľnilo svalstvo, ktoré je pri bolestiach vždy stiahnuté)

Rastlinky, ktoré pomáhajú:

  • Arnika horská – silne protizápalová rastlina, veľmi vhodná na vonkajšiu aplikáciu (masť, olej)
  • Kostihoj lekársky – pri stuhnutí svalov, vďaka obsahu alantoínu vynikajúco podporuje prekrvenie
  • Vŕbová kôra – protizápalový účinok
  • Sušené lúčne trávy – protizápalové aj prekrvujúce – buď nahriate prikladáme, alebo použijeme do kúpeľa (300 – 500 g sušených lúčnych kvetov zalejeme 5 l studenej vody, privedieme do varu, povaríme 15 minút, pridáme do kúpeľa steplotou 38 – 39 ° Kúpeme sa 10 – 15 minút. Potom rovno do postele.)
  • Masážny olej (prekrvujúci + protizápalový): 1 l olivového oleja (panenského) + 10 kvapiek tymiánovej silice + 10 kvapiek rozmarínovej silice + 10 kvapiek arnikového oleja + 10 kvapiek nechtíkového oleja
  • Praslička – veľmi účinný kúpeľ pri bolestiach medzistavcových platničiek: 100 g prasličky namočíme na noc do studenej vody, nasledujúci deň privedieme do varu apridáme do kúpeľ Kúpeľ má trvať 20 minút, voda má siahať nad obličky. Neosušíme sa, ale mokrí si v kúpacom plášti ľahneme na hodinu do postele.
  • Lipkavcová masť – vtierame hore – dolu pozdĺž chrbtice

Výživa:

  • Obmedziť nápoje obsahujúce kofeín (zužuje tenké vlásočnice na konci tepien. Prietok krvi sa tak znižuje ado väzov chrbtice sa nedostáva dostatok živín)
  • Pridať pravidelný pohyb
  • Voliť potraviny sobsahom C, B, D (vitamíny pomáhajú telu vstrebávať vápnik, zabezpečujú dostatok živín potrebných pre zdravie kostí a svalov), vápnik – napríklad pečeň, ryby s vysokým obsahom tuku – sardinky, makrely, losos. Kapusta, kivi, čierne ríbezle, papája – vysoký obsah vitamínu C, ktorý je veľmi potrebný nielen pre vývoj, ale aj zachovanie pevných kostí a zdravého nervového systému
  • Bielkoviny – na vybudovanie pevnej svalovej hmoty, ktorá drží chrbticu

 

Majte sa krásne priatelia, robme čo chceme – nič nemusíme a ak chceme môžeme sa preventívne starať aj o svoje zdravie a samozrejme, zabávajme sa.

Vlad F & Nemuardo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj