Čo je to úspech? Nevedela som ihneď odpovedať

Prvý deň mojej cesty za tým, aby som sa stala úspešnou obchodníčkou je za mnou. Dnes ma čakala moja prvá úloha a môžem povedať, že som ju úspešne zvládla.

Nebolo to síce nič veľké. Prvý krát som hľadala cestu k zákazníkovi (Mapy Google to istia). Priviezla som a odovzdávala objednaný tovar, do „veľkej“  firmy v Novom Meste, bola to prvá malá skúška na mojej dlhej ceste.

Poobede ma čakala príjemná dvojhodinovka s mojím kaučom a mentorom, ako začať prvý kontakt vo firme, ako urobiť a „nezabiť“ prvý dojem. Uvedomila som si, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, ale ja viem, že to zvládnem. 🙂 Zaskočila ma však veľmi jednoduchá otázka. Čo je to úspech ??  V hlave sa mi hmýrilo veľa myšlienok a odpovedí.

Čo je to ten úspech? A aký vlastne je ten človek, keď je úspešný?

wednesday

Povedala som po mnohých pokusoch: „Úspešný človek je ten, ktorý dosiahne svoj cieľ.“ A môj učiteľ sa konečne usmial na celý svet. „Presne tak. Úspešná je tá žena, ktorá chcela byť učiteľkou v škôlke a učí v škôlke. Úspešný je ten muž, ktorý od malička zbieral vláčiky a dnes robí výpravcu v depe v Trenčianskej Teplej lebo vždy po tom túžil…. a tak ďalej…“

Stotožnila som sa a pochopila som filozofiu „bojovníkov“, že: 

“Úspešný je teda ten človek, ktorý dokáže zarábať dosť peňazí na svoje potreby a kvalitný život, stará sa o svoje zdravie a kondíciu, má čas na svoju rodinu a priateľov, neustále pracuje na rozvoji seba samého a venuje sa práci, ktorá ho napĺňa a v ktorej je úspešný.”

Aj ja sa budem snažiť dosiahnuť svoj cieľ a budem pre to robiť maximum aby som sa stala úspešným človekom.

Ďakujem za dnešný deň.

Wednesday (Rebeka)

Ukáž
Schovaj