Inflácia a ochrana pred ňou

inflaciaINFLÁCIA A OCHRANA PRED ŇOU
Jedným zo spôsobov, ako si uchrániť časť svojich úspor pred infláciou, je nákup drahých kovov a investovať do nehnuteľností.Inflácia v praxi znamená, že napríklad za desať eur sa pri „zvýšenej inflácii“ dá kúpiť menej výrobkov ako v minulosti, resp. euro má menšiu hodnotu ako kedysi. Znížila sa jeho kúpna sila. O inflácii teda hovoríme vtedy, keď dochádza k VŠEOBECNÉMU RASTU CIEN TOVAROV A SLUŽIEB.
Menej častým prípadom je zvýšenie kúpnej sily peňazí sprevádzané trvalým znížením cenovej hladiny, ktorý sa označuje ako deflácia.

Počas našej cesty životom sme sa naučili, že jedným zo spôsobov ako si svoje peniaze a časť úspor uchrániť pred infláciou, je NÁKUP DRAHÝCH KOVOV, ako je zlato, striebro, platina, alebo nákup drahých kameňov a diamantov. Niektorí moji spolupracovníci to robia tak, že si PRAVIDELNE mesačne alebo kvartálne kupujú tehličky nízkej hmotnosti, od jedného gramu po päťdesiat gramov. Keď nakupujú spoločne, majú výhodnejšiu cenu, vďaka množstevnej zľave a ešte si aj poštovné prerozdelia. Nakupovanie drahých kovov by malo byť súčasťou diverzifikácie – rozloženia, našich úspor a investícií.
Ochrániť svoje príjmy pred infláciou môžeme aj INVESTOVANÍM DO NEHNUTEĽNOSTÍ. O tomto už sedem rokov snívame. Nie však o domoch či bytoch na vlastné bývanie, do nich by sme museli neustále investovať a financie by prúdili iba jedným smerom a to von z našej peňaženky. My snívame o nájomných nehnuteľnostiach, ktoré prinášajú PASÍVNY PRÍJEM. Pravidelne, každý mesiac za nájom, prichádzajú peniažky na účet.

Prečo je dôležité mať pasívny príjem? Ako si dokážem zabezpečiť pasívny príjem? Čo je to vlastne pasívny príjem? To sú otázky, na ktoré by podľa mňa, mal vedieť správne odpovedať každý mladý človek.

Majte sa krásne, pamätajme, že nič nemusíme a ak chceme, môžeme sa finančne vzdelávať a samozrejme zabávajme sa.
Vlad F

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj