Zničenie starých dohôd

styri dohody IIZNIČENIE STARÝCH DOHÔD
Každý hovorí o slobode. Po celom svete bojujú rôzny ľudia, rôzne krajiny za slobodu. Ale čo je to sloboda?
Ozajstná sloboda je spojená s ľudským duchom – je to sloboda BYŤ TÝM, KÝM V SKUTOČNOSTI SME.
Keď vidíme dvojročné, trojročné dieťa, nachádzame slobodného človeka. Prečo je dieťa slobodné? Pretože ROBÍ TO, ČO CHCE. Je to divoký človek. Nebojí sa vyjadriť to čo cíti. Vôbec sa nebojí milovať. Nebojí sa budúcnosti a ani sa nehambí za minulosť. Pre nás ľudí je normálne tešiť sa zo života, hrať sa, skúmať svet, byť šťastní a milovať.
Najhoršie na tom je, že väčšina z nás si dokonca ani neuvedomuje, že nie je slobodná. Vo vnútri je niečo, čo nám našepkáva, že nie sme slobodní, ale my nechápeme prečo. Aby sme sa oslobodili, musíme si uvedomiť, že slobodní nie sme. Potrebujeme si uvedomiť, v čom je problém, aby sme ho vyriešili. 

Sloboda, ktorú hľadáme pozostáva z používania našej mysle a tela, v žití vlastného života namiesto života v systéme viery Parazitov.
Môžeme sa vzbúriť a zakričať “Nie”, ako to robia deti keď ich chcú rodičia ochočiť. Môžeme vyhlásiť Parazitovi vojnu za svoju nezávislosť, vojnu za právo používať vlastnú myseľ a vlastný mozog. Preto sa ľudia vo všetkých šamanských tradíciách od Kanady k Argentíne, nazývajú Bojovníci – pretože sú vo vojne proti parazitovi v mysli.
Ak si zvolíme túto cestu, získame prinajmenšom dôstojnosť vzbury a nestaneme sa bezmocnou obeťou našich rozmarných citov alebo jedovatých emócií druhých. Aj keď nepriateľovi – parazitovi – podľahneme, nebudeme patriť k tým obetiam, ktoré sa vzdali bez boja.
Parazita môžeme prirovnať k príšere s tisíckou hláv. Ak chceme byť slobodní, musíme parazita zničiť. Musíme sa postaviť tvárou v tvár každej obave, ktorú máme, jednej po druhej. Vždy keď sa vysporiadame s jednou z hláv, trochu sme sa oslobodili.

Rovnako ako peklo aj nebo je miestom, ktoré existuje v našej mysli. Je to miesto radosti, miesto kde sme šťastní, kde sme slobodní, aby sme mohli milovať a byť tým kým skutočnosti sme. MÔŽEME SA DOSTAŤ DO NEBA EŠTE ZAŽIVA A NEMUSÍME ČAKAŤ, AŽ ZOMRIEME.

Vlad F & LUKO (foto) & Don Miguel Ruiz a “Štyri Dohody”(No.2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj