Štyri dohody

styri dohodyŠTYRI DOHODY
ponúkajú silný kód správania, ktorý dokáže rýchle premeniť náš život na nové PREŽÍVANIE SLOBODY, SKUTOČNÉHO ŠŤASTIA A LÁSKY.

1. dohoda: NEHREŠ SLOVOM
Všetká naša magická moc sa opiera o slovo. Vždy, keď vyslovíme svoj názor, slovom môžeme druhého človeka zakliať, alebo ho zo zakliatia vyslobodiť. Vyhýbajme sa používaniu slova proti sebe alebo k ohováraniu druhých. 
Ak nehrešíme slovom, šírime okolo seba krásu a lásku, vytvárame nebo na zemi.

2. dohoda: NEBER SI VECI OSOBNE
Nech už si ľudia myslia čokoľvek, čokoľvek robia alebo hovoria, neberme si to osobne. Názory druhých zodpovedajú tomu, čomu títo ľudia veria.
Musíme dôverovať sami sebe a potom nás nemôže zraniť nič z toho, čo si myslia, hovoria alebo robia. Hovoriť sami sebe pravdu bolí, ale vyliečenie je na ceste a je len otázkou času, kedy sa náš život zlepší.

3. dohoda: NEVYTVÁRAJ SI DOMNIENKY
Vždy je lepšie sa opýtať než si vytvárať domnienky. Nájdime odvahu dávať jasné otázky a vyjadriť, čo naozaj skutočne chceme. Komunikujme s ostatnými tak jasno, ako len dokážeme, aby sme sa vyhli nedorozumeniam a smútku. Akonáhle na svoju otázku dostaneme odpoveď, nebudeme si už musieť vytvárať žiadne domnienky, pretože budeme poznať pravdu. Iba touto jedinou dohodou dokážeme úplne zmeniť svoj život.

4. dohoda: ROB VŠETKO ČO NAJLEPŠIE
Robme všetko tak ako najlepšie dokážeme – za všetkých okolností nášho života.
Či už sa cítime šťastní alebo sme unavení, nebudeme mať dôvod posudzovať sa, trpieť vinou a trestať sa. Ak budeme robiť všetko čo najlepšie, prežijeme intenzívny život. Budeme sa k sebe dobre správať, pretože budeme odovzdávať svojej rodine, svojej komunite len to najlepšie.

Ak nebudeme hrešiť slovom, brať si všetko osobne a vytvárať si domienky a keď spravíme vždy všetko ako najlepšie dokážeme, potom budeme mať krásny život. Budeme ho mať stopercentne pod kontrolou.

Vlad F & Don Miguel Ruiz a “Štyri Dohody”(No.1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj