Zabudnite na všetko, čo ste sa za celý život naučili 

styri dohody IV

Je to začiatok nového pochopenia, nového sna. Sen, ktorý žijeme je naším výtvorom. Je to naše vnímanie reality, ktoré môžeme kedykoľvek zmeniť. Máme silu stvoriť peklo a máme silu stvoriť nebo.
Zavrime teraz oči, potom ich otvorme a rozhliadnime sa. To, čo vidíme je láska vo všetkom okolo nás. Chcem, aby ste videli, že žijete nový život, nový sen. Život, v ktorom nepotrebujete ospravedlňovať svoju existenciu a v ktorom ste slobodní, aby ste boli tým, kým ste.

Predstavte si, že máte povolenie byť šťastní a užívať si život. Sme slobodní, aby sme zmenili svoj život takým spôsobom, akým naozaj chceme. Nebojíme sa požiadať o to, čo potrebujeme, povedať áno, či nie na čokoľvek alebo komukoľvek.
Predstavme si, že žijeme bez obáv z toho, že nás ostatní budú súdiť. Necítime žiadnu potrebu niekoho kontrolovať a ani nikto nekontroluje nás.
Predstavme si, že žijeme bez strachu z lásky a bez strachu z toho, že nebudeme milovaní. Nebojíme sa byť nažive vo svete a nebojíme sa ani zomrieť. Milujeme svoje telo také, aké je a milujeme svoje emócie také, aké sú.

Dôvod, prečo som vás požiadal, aby ste si predstavili tieto veci spočíva v tom, že sú naozaj možné! Ale by sme mohli tento sen prežívať, musíme najskôr pochopiť, o čo ide.
Schopnosť dostať nás do blaženosti má len láska. Byť blažený je ako byť zamilovaný. Nech sa obrátime kamkoľvek, vnímame lásku. Mnohí žijú v blaženosti stále, pretože zmenili svoje dohody a snívajú iný sen.
Akonáhle raz pocítime, čo to znamená žiť v stave blaženosti, zamilujeme si to. Budeme vedieť, že nebo na zemi je pravda – že nebo naozaj existuje. Možno nemáme, žiaden dôvod milovať, ale dokážeme milovať, pretože nás láska robí šťastnými. Jedine akt lásky vedie ku šťastiu. Láska nám dá vnútorný kľud. Zmení naše vnímanie všetkého.

Tento spôsob života je možný a je v našich rukách. Mojžiš ho nazýval Zasľúbená zem, Buddha nirvána, Ježiš nebo a Toltékovia Nový sen.
Žiaden dôvod trpieť neexistuje. Jediný dôvod je naše rozhodnutie, že budeme trpieť. Keď sa pozrieme na svoj život, nájdeme veľa výhovoriek, prečo trpíme, ale žiaden dobrý dôvod nenájdeme. To isté platí o šťastí. Jediným dôvodom, prečo sme šťastní, je to, že sme sa rozhodli byť šťastní. Šťastie je voľba a utrpenie tak isto.
Možno nemôžeme uniknúť ľudskému osudu, ale máme voľbu: pretrpieť si ho, alebo si ho užiť. Trpieť, alebo milovať a byť šťastní. Žiť v pekle, alebo žiť v nebi.
Mojou voľbou je žiť v nebi. A vašou?

Vlad F & Don Miguel Ruiz a “Štyri Dohody”(No.4/4)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ukáž
Schovaj