Zvonkohra reguluje prúdenie energie

Zvonkohra sa môže umiestniť kdekoľvek v dome okrem miest kde sa spí, kde sa je a pracuje.

zvonkohra pixabay.com - sharonang

zvonkohra pixabay.com – sharonang

Ďalej som sa dozvedel, že ak je umiestnená pri vchodových dverách, slúži na ochranu pred votrelcami a nepovolanými osobami. Používa sa tiež na oživenie depresívnych alebo smutných miestností.

Vo Feng Shui sa používa na prečistenie a harmonizáciu priestoru. Veľmi dobre reguluje prúdenie energie. Rýchlo pohybujúcu sa a negatívnu energiu spomalí, stojacu rozhýbe. Umiestnená pri dverách slúži na ochranu a privítanie hostí. Účinky Feng Shui zvonkohry sa prejavujú aj keď sa nehýbe. Zvonkohra prináša do domu dobrú náladu cez zvuk a život z vetra.

Keď sa zákazníci Jarky Čakajdovej z Goaobchodov, spýtali: „Čím vyniká, čo je zvláštne podľa Feng Shui na bambusovej zvonkohre?“

Zvonkohra pixabay.com - AlexanderStein

Zvonkohra pixabay.com – AlexanderStein

Ihneď som si zapísal jej odpoveď do svojho múdreho notesu: „Bambus je v prvom rade silný symbol pre šťastie. Výrazne tiež zlepšuje prostredie a vytvára harmóniu v dome. Podporuje prispôsobivosť a zároveň aj vysokú odolnosť a nezlomnosť pred nepriazňami osudu. Používa sa aj ako účinný talizman pre dlhovekosť.“

Zvonkohra pixabay.com - Hermann

Zvonkohra pixabay.com – Hermann

Ďalšia otázka nenechala na seba dlho čakať.

„A kde je podľa vás najlepšie umiestniť tamtie zvonkohry?“

„Nie len podľa mňa, ale najmä podľa Feng shui:

Kovové zvonkohry je najlepšie umiestniť na západ a severozápad. Tieto svetové strany patria prvku kov. Ale môžeme ich umiestniť aj na sever, ktorý ovláda prvok voda a kov ho podporuje.

Drevené zvonkohry napríklad z bambusov sú účinné len v oblasti prvku drevo. Čiže, východ a juhovýchod a taktiež v oblasti prvku oheň na juhu, lebo drevo živí oheň.

Keramické zvonkohry sa používajú na juhozápade, kde je oblasť lásky a romantiky, na severovýchode kde je oblasť vedomostí a šťastia. A čo je najdôležitejšie vedieť, že aj v strede, kde sa nachádza šťastie celej rodiny, toto sú oblasti patriace prvku Zem.“

Ja k Jarkinmu výkladu ešte doplním, že pokiaľ ide o počet tyčí na zvonkohre, najlepší je počet 5, 6 alebo 8. Sú to šťastné čísla pre obdobia Feng Shui a to začína od roku 2004 do roku 2024. Počet použitých tyčí má vplyv na šťastie. Ak si chcete pritiahnuť do života šťastie, použite 6 alebo 8 tyčí a ak chcete potlačiť smolu, najlepšie je použiť zvonkohru s 5 tyčami. Ak chcete zosilniť pozitívny vplyv zvonkohry, môže sa kombinovať so silnými symbolmi ako napríklad pagoda, drak, mystický uzol, či žaba s čínskymi mincami.

Trojnohá ropucha je účinný Feng Shui nástroj na prilákanie bohatstva a hojnosti. Čínska minca zas silná ochrana už nadobudnutých financií a talizman pre šťastie. Na pritiahnutie a prilákanie zákazníkov ho treba umiestniť do vchodu obchodu, pretože za zvukom zvonkohry prichádzajú peniaze a je to zároveň signál, že niekto prichádza.

A posledná dobrá rada pre všetkých maloobchodníkov:

Symbol žaby spolu s čínskou mincou zavesený nad pokladňou podporí úspechy v podnikaní a pritiahne dobré obchody.

Vlad F & Jaroslava Čakajdová

Ukáž
Schovaj